large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Flydubai będzie latać do Tadzykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 03 kwietnia 2013 20:45

Flydubaj będzie latać do TadzykistanuW Tadżykistanie prawdopodobnie już wkrótce pojawi się nowy przewoźnik lotniczy. Tanie linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Dubai Aviation Corporation (Flydubai), poinformowały, że od 30 kwietnia planują otworzyć połączenie do Duszanbe. Jak podaje CA-News, loty do Duszanbe miałby odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.

Tymczasem lotnisko w Duszanbe w oficjalnym komunikacie poinformowało, że Flydubai, nie skoordynowało jeszcze swoich planów z harmonogramem portu lotniczego w stolicy Tadżykistanu.

Założone przez rząd Dubaju w lipcu 2008 roku, Dubai Aviation Corporation (Flydubai) są tanimi liniami lotniczymi z główną siedzibą w Terminalu 2na  lotnisku w Dubaju. Chociaż Flydubai nie jest częścią The Emirates Group, to te wspierały  Flydubai w początkowej fazie rozwoju.

W dniu 14 lipca 2008 r., Flydubai podpisało zlecenie z amerykańskim producentem statków powietrznych Boeing, w wyniku którego do Dubajskiego przewoźnika trafiło 50 samolotów  Boeing 737-800s o łącznej wartości 3,74 miliardów dolarów. Transakcja ta znacznie zwiększyła liczbę kierunków obsługiwanych przez Flydubaj, który aktualnie lata do 52 miejsc.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 06 kwietnia 2013 21:56