large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Walki w Afganistanie przy granicy z Tadżykistanem PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 05 kwietnia 2013 14:17

Walki w Afganistanie przy granicy z TadżykistanemRadio Free Afghanistan należące do Radio Liberty poinformowało, że grupy Talibów zostały wyparte z prowincji Warduj w Afganistanie, która graniczy z Tadżykistanem.  Komendant Główny policji w regionie Badachszanu, Imomuddin Mutmain, w wywiadzie z Radio Liberty poinformował, że w dniu 2 kwietnia w wyniku miesięcznej już operacji prowadzonej przeciwko Talibom, zginęło 60 bojowników, a blisko 200 zostało rannych.Komendant Główny Policji powołując się na względy bezpieczeństwa, nie udzielił po za tym żadnych szczegółowych informacji na temat operacji ani jej skutków. Nie znana jest też ilość ofiar wśród afgan ińskich służb mundurowych,

Mutmain poinformował jednak, że wśród rannych talibskich bojowników znajduje się jeden obywatel Uzbekistanu, a także że Afagańscy urzędnicy już wcześniej zauważyli aktywność Islamskiego Ruchu Uzbekistanu w tym regionie.

Od 1 stycznia tadżyccy strażnicy graniczni zabili dwie osoby starające się nielegalnie przeuroczych Tadżycko - Afgańska granicę, a także i zatrzymali kilku handlarzy narkotyków i podejrzanych o bycie członkami Islamskiego Ruchu Uzbekistanu.

Źródło: Asia Plus

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:33