large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Indyjski Vice-Prezydent złoży wizytę w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 07 kwietnia 2013 13:13

Indyjski Vice-Prezydent złoży wizytę w TadżykistanieDavlat Nazriyev, Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tadżykistanu poinformował podczas konferencji prasowej w dniu 5 kwietnia, że do Tadżykistanu w najbliższym czasie przybędzie z wizytą Vice-Prezydent Indii, Mohammad Hamid Ansari. Wizyta Indyjskiego Vice-Prezydenta spodziewana jest w dniach 14-17 kwietnia. Głównym punktem wizyty, Mohammada Hamid Ansari, będą rozmowy z Tadżyckim Prezydentem, Emomalim Rachmonem o sprawach wzajemnej współpracy pomiędzy oboma krajami.


Ponadto, Indyjski Prezydent Mohammad Hamid Ansari, ma w planach wizytę w Tadżyckiej Politechnice w Duszanbe. W kolejnych dniach wizyty, jak poinformował tadżycki MSZ, Ansari uda się z wizytą do dwóch miast: Khujand i Kulob


Mohammad Hamid Ansari (hindi मोहम्मद हामिद अंसारी, ur. 1 kwietnia 1937 w Kolkacie) - indyjski dyplomata i naukowiec, prorektor Aligarh Muslim University, przewodniczący National Commission for Minorities (NCM, Narodowej Komisji ds. Mniejszości). Od 11 sierpnia 2007 pełni funkcję wiceprezydenta Indii. Z wyznania jest muzułmaninem.
Napisał książkę Iran Today: Twenty Five Years After the Islamic Revolution

źródło: asia plus, wikipedia

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 14:35