large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Protesty przeciwko uwolenieniu Abdullojonova w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:41

Protesty przeciwko uwolenieniu Abdullojonova w DuszanbeW Duszanbe pod Ambasadą USA  w dniu 5 kwietnia zgromadziło się około 100 młodych mężczyzn aby protestować w sprawie uwolnienia byłego premiera Abdumalik Abdullojonov z aresztu na Ukrainie, poinformowało Radio Liberty. Podobny protest odbył się jednocześnie przy udziale około 60 młodych demonstrantów przed biurem ONZ w Duszanbe.Protesty są wywołane decyzją Ukraińskich władz, które odmówiły ekstradycji Abdullojonova i zwolniły go z aresztu w dniu 4 kwietnia, uzasadniając swoją decyzję faktem posiadania przez byłego tadżyckiego premiera statusu uchodźcy politycznego w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) z zadowoleniem przyjęło decyzję o uwolnieniu byłego premiera Tadżykistanu Abdumalika Abdullojonova z aresztu

UNHCR w oświadczeniu wydanym w dniu 5 kwietnia poinformowało, że wysoko ceni zaangażowanie rządu ukraińskiego w wywiązywaniu się z obowiązków prawnych w zakresie ochrony uchodźców i ma nadzieję, że Ukraina będzie utrzymywać wysokie standardy w zakresie ochrony praw uchodźców i osób ubiegających się o azyl w przyszłości.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 14:40