large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowy Tadżykistan - nowa partia polityczna założona w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 14:09

Nowy Tadżykistan - nowa partia polityczna założona w DuszanbeW dniu 6 kwietnia Zayd Saidov, szef Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Producentów Tadżykistanu, który jest również szefem Rady Koordynacyjnej Stowarzyszeń Biznesowych i Publicznych Stowarzyszeń w Tadżykistanie (CCBAPAT), ogłosił powstanie nowej partii politycznej - Nowy Tadżykistan. Partia założona przez szefa CBAPAT, Zayda Saidova, jego zastępcę, Shavkata Bozorova, szefa Stowarzyszenia Politologów Tadżykistanu, Abdughani Mamadazimova a także przewodniczących kilku stowarzyszeń biznesowych ma na celu promowanie osiągnięcia niezależności ekonomicznej Tadżykistanu.Jak mówią założyciele Partii Nowego Tadżykistanu "to platforma dla nowych idei, poglądów, osobowości i możliwości tworzenia kraju".

Partia Nowego Tadżykistanu jak określają założyciele, jest partią pragmatyków, innowatorów, technokratów i profesjonalistów.

Przypomnimy, że Rada Koordynacyjna Stowarzyszeń Biznesowych i stowarzyszeń publicznych Tadżykistanu została założona w 2007 roku w celu wspierania stowarzyszeń biznesowych i poprawy sektora prywatnego w kraju, a Zayd Saidov został wybrany na szefa CCBAPAT latem ubiegłego roku.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 14:46