large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Izatullo Sharipov mówi, że nie ustąpi ze stanowiska PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 14:14

Izatullo Sharipov mówie, że nie ustąpi ze stanowiskaSzef Tadżyckiej Izby Więziennictwa, Izatullo Sharipov, stanowczo zaprzeczył jakimkolwiek pogłoskom o swojej dymisji ze stanowiska, nawiązując do listu przesłanego przez rodziny tadżyckich więźniów. Jak powiedział Sharipov, został on powołany na to stanowisko przez Prezydenta Tadżykistanu i tylko on ma prawo odwołać go z pełnienia tej funkcji. "Ci, którzy są winni muszą zostać ukarani. Nie wykluczam, że istnieją braki w naszym systemie, ale staramy się je usunąć, " powiedział Sharipov w wywiadzie z portalem Azja-Plus.Przypominamy, że na początku marca tego roku, ponad 300 rodziców ludzi, którzy odbywają karę lub którzy zmarli w tadżyckich więzieniach, podpisali list domagając się dymisji Izatullo Sharipov, szef więziennictwa Tadżykistanu.

List został wysłany do tadżyckiego prezydenta Emomali Rachmona, a kopie pisma zostały wysłane do brytyjskiego ambasadora w Tadżykistanie, Robina Jeremy Ord-Smitha i amerykańskiego zastępcy sekretarza stanu ds. Azji Południowej i Środkowej  Robert O. Blake'a.

Krewni więźniów zarzucają Izatullo Sharipovi brak reakcji na przypadki bicia i torturowania więźniów na terenie tadżyckich placówek penitencjarnych.

 

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 14:46