large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Szwajcaria przekazała 3,5 mln $ aby zapewnić elektryczność mieszkańcom Górskiego Badachszanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 12 kwietnia 2013 15:13

Szwajcaria przekazała 3,5 mln $ aby zapewnić elektryczność mieszkańcom Górskiego BadachszanuJak poinformował Daler Jumayev, dyrektor generalny Energy Company Pamir (PamirEnergy), Rząd Szwajcarii udzielił 1,7 mln USD dotacji dla rządu Tadżykistanu na dostarczenie energii elektrycznej dla najbiedniejszych na terenie Autonomicznego Regionu Górskiego Badachszanu. Jak powiedział Jumayew, wsparcie to wynika z umowy pomiędzy Tadżykistanem i Szwajcarią w sprawie współpracy technicznej i finansowej, jak również pomocy humanitarnej. Dotacja ta, zarządzania przez Bank Światowy, przedłuży  bezpieczeństwo energetyczne dla najbiedniejszych do końca 2014 roku.

Rząd Szwajcarii przekazał również 1,8 milionów dolarów dla PamirEnergy na zakończenie programy który przewiduje zakup i montaż 1.500 domowych liczników energii elektrycznej.

Jumayev zauważył, że wsparcie udzielone przez rząd Szwajcarii w łącznej wysokości 3,5 mln dolarów poprawi warunki życia ludności w Górskim Badachszanie i umożliwi utrzymanie stabilnych dostaw energii elektrycznej w tym regionie w okresie zimowym.

Dostawy prądu w Górskim Badachszanie wzrosły z trzech godzin do 22-24 godzin dziennie w okresie zimowym.. W wyniku realizacji projektu, szkoły, szpitale oraz firmy firmy mogą pozostawać otwarte w czasie zimowych miesięcy.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 19:37