large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emomali Rachmon nie zdecydował jeszcze, czy będzie ponownie kandydował na stanowisko prezydenta PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 13 kwietnia 2013 19:36

Emomali Rachmon nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydował na stanowisko prezydentaPrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, podczas swojej oficjalnej dyplomatycznej wizyty w Królestwie Belgii spotkał się w Brukseli z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. Jak poinformowało Radio Liberty, Rahmon rozmawiał z Schulzem głównie na temat napięć na linii Duszanbe – Taszkient w sprawie budowy hydroelektrowni Roghun w południowym Tadżykistanie. Podczas spotkania Rachmon w wątpliwość poddał również swoja kandydaturę w przyszłych wyborach prezydenckich.


Przypominamy, że władze Uzbekistanu nie chcą wyrazić zgody na budowę elektrowni wodnej  na terenie Tadżykistanu, gdyż jak twierdzą zaburzy to hydrologię terenów przygranicznych a także w znaczny sposób pozbawi wody Uzbeckich rolników uprawiających w bawełnę.

Podczas wspólnej konferencji prasowej Emomali Rachmon powiedział dziennikarzom, że jeszcze nie zdecydował, czy będzie kandydował w nadchodzących, listopadowych wyborach prezydenckich w Tadżykistanie.


Prezydent zaznaczył również, że jako strażnik konstytucji, powinien zapewnić przeprowadzanie przejrzystych i demokratycznych wyborów.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 19:47