large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emiraty Arabskie wydały zgodę na ekstradycję Umaraliego Quvvatova PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 14 kwietnia 2013 20:38

Emiraty Arabskie wydały zgodę na ekstradycję Umaraliego QuvvatovaW dniu 14 kwietnia sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) wydał zezwolenie na ekstradycję Umaraliego Quvvatova (lidera tadżyckiej grupy opozycyjnej) do Tadżykistanu. Prawnik Quvvatova, Nikołaj Nikołajew zamieścił na swoim profilu na facebooku notkę, gzie pisze, że:  "według otrzymanych informacji, sędzia, który wydał orzeczenie o ekstradycję może stracić swoją licencję do wykonywania zawodu z powodu korupcji."

Nikołajew twierdzi, że strona tadżycka za przychylną sobie decyzję w sprawie ekstradycji zapłaciła sędziemu kwotę z  ośmioma zerami. "

Jak mówi, do tej pory nie otrzymał jeszcze decyzji sądu w sprawie ekstradycji Quvvatova, co oznacza, że jego ekstradycja nie odbędzie się w trybie natychmiastowym.

Umarali Quvvatov został aresztowany w Dubaju, w dniu 23 grudnia 2012 r. Jest oskarżony o nielegalne uzyskanie około 1,2 milionów dolar poprzez nieuczciwe działania biznesowe. Jego zwolennicy uważają jednak, że jego aresztowanie jest motywowane politycznie.

Oświadczenie wydane przez Amnesty International w dniu 11 stycznia, mówi, że tadżycki biznesmen Umarali Quvvatov w przypadku ekstradycji do Tadżykistanu przez  Zjednoczone Emiraty Arabskie, może być narażony na tortury lub złe traktowanie. Amnesty International uważa, że gdyby Quvvatov wrócił do Tadżykistanu, będzie narażony na poważne ryzyko naruszeń praw człowieka.

źródło asiaplus

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 13:34