large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

USA przekazało 15 mln $ na rozwój medycyny w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 16 kwietnia 2013 21:19

USA przekazało 15 mln $ na rozwój medycyny w TadżykistanieW piątek 12 kwietnia, ambasador Stanów Zjednoczonych w Tadżykistanie, Susan M. Elliott uczestniczyła w ceremonii przekazania dotacji w Republikańskim Centrum Klinicznym Endokrynologii w Duszanbe. Departament Stanu USA, w ramach projektu HOPE (Health Opportunities for People Everywhere), przekazał ponad 15 milionów dolarów na wsparcie rozwoju medycyny w Tadżykistanie. Szpitale i instytucje medyczne w całym Tadżykistanie otrzymają w ramach projektu bezpłatne leki.

 

Jak poinformowała amerykańska ambasada w Duszanbe, prywatne amerykańskie firmy oraz międzynarodowe firmy farmaceutyczne, w tym Eli Lilly, Mass Bio, GlaxoSmithKline, Bristol-Myers Squibb, Merck, Hospira i Allergan przekazały leki, a Departament Stanu USA zajął się kwestią transportu.

Projekt HOPE, realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia,  ma na celu  wsparcie wybranych szpitali tak, aby pomoc medyczna trafiła do najbardziej potrzebujących.

W ramach projektu HOPE do Tadżykistanu  od 2002 roku została dostarczona pomoc medyczna w postaci sprzętu i leków w wysokości 350 milionów dolarów. Od 1992 roku, Amerykanie przekazali ponad 1 miliard dolarów w formie wsparcia i pomocy humanitarnej obejmującej instytucje demokratyczne w Tadżykistanie, opiekę zdrowotną edukację i wsparcie rozwoju gospodarczego.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2013 16:51