large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Do Tadżykistanu przybyłą pierwsza w historii tego kraju Misja Handlowa z Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 16 kwietnia 2013 16:38

Brytyjska Misja Handlowa w DuszanbeJak poinformowała ambasada Wielkiej Brytanii w Duszanbe, do Tadżykistanu przybyła pierwsza w historii tego kraju misja handlowa ze Zjednoczonego Królestwa. W skład misji handlowej mającej spotkać się z przedstawicielami tadżyckiego rządu wchodzą darczyńcy, oraz prywatni inwestorzy. Inwestorzy pochodzą z dziewięciu firm działających w sektorze usługowym, budowlanym, dostawczym, komputerowym a także hutniczym.


Inwestorzy nastawieni są na poznanie możliwości handlowych i inwestycyjnych w Tadżykistanie a także nawiązanie współpracy z rządem i tadżyckimi przedsiębiorcami. Misja handlowa będzie prowadzonz przez Nigela Petersa, dyrektora British Expertise and The Central Asia & Trans-Caucasus Business Information Group (CATBIG)


Ambasador Wielkiej Brytanii w Tadżykistanie, powiedział: "Cieszę się, że mogę powitać pierwszą w historii misje handlową z Wielkiej Brytanii w Duszanbe. Jest to ważny krok w naszej strategii podnoszenia świadomości o  Tadżykistanie wśród Brytyjskich firm. Mam wielką nadzieję, inwestorzy którzy przyjechali obecnie do Tadżykistanu zawrą umowy korzystne dla obu krajów i wrócą do Wielkiej Brytanii jako Ambasadorowie Biznesu w Tadżykistanie. "

źródło: Asia Plus

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 13:35