large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Przedstawiciele Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej nie wpuszczeni do Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 21:17

Przedstawiciele Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej nie wpuszczeni do TadżykistanuPrzedstawiciele Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) nie przybyli jeszcze do Tadżykistanu, ponieważ nie udało im się uzyskać wiz wjazdowych do Tadżykistanu, podaje portal Asia Plus. Przedstawiciele EUROCONTROL mieli przylecieć do Tadżykistanu w dniu 22 kwietnia jako konsultanci przed wizytą rewidentów z Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO)."Specjaliści EUROCONTROL mieli wydać sugestie i zalecenia, które pomogą tadżyckim władzom lotnictwa cywilnego dostosować się do wymogów i instrukcji kontrolerów ICAO które zostały podane podczas ich ostatniej wizyty w 2008 roku", Tymczasem specjaliści oczekują na porozumienie pomiędzy urzędem konsularnym w Duszanbe International Airport oraz Dyrekcją Konsularną MSZ, dopiero wtedy ich wjazd na teren Tadżykistanu będzie możliwy.

Przypominamy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wydawanie wiz wjazdowych na lotnisku został tymczasowo zawieszone z przyczyn technicznych - brak komunikacji między urzędzem konsularnym w Duszanbe International Airport i Dyrekcja Konsularną MSZ. Praca systemu usług łączności ma być przywrócona w najbliższy poniedziałek, 29 kwietnia.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2013 08:29