large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

UNICEF pomaga szpitalom w najbiedniejszych regionach Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 27 kwietnia 2013 13:56

UNICEF pomaga szpitalom w najbiedniejszych regionach TadżykistanuUNICEF wraz z biurem burmistrza w Kulob w dniu 23 kwietnia przedstawili efekty prac rehabilitacji i rekonstrukcji  obiektów w mieście Kulob i okolicznych wsiach. Podczas uroczystości otwarcia  zaprezentowano odnowiony punkt zaopatrzenia w wodę wraz z instalacją kanalizacyjną w szpitalu w Kulob, odremontowany oddział położniczy w szpitalu Jarqala a także nowo wybudowane Liceum Ogólnokształcące w miejscowości Dahana.Wspólna ocena prowadzone przez UNICEF i Ministerstwo Zdrowia Tadżykistanu w 2012 roku wykazały, że dwie trzecie spośród wszystkich odwiedzających placówki medyczne w Tadżykistanie nie miały zapewnionych ciągłych dostaw wody. Stwierdzono również, że 90 procent urządzeń sanitarnych wymaga naprawy lub wymiany.


Na podstawie wyników oceny, położenia geograficznego i liczby urodzeń,  w ramach programu renowacji wybrano 9 ośrodków zdrowia w najgorszej sytuacji (w Sughd - Kolkhozchiyon, Istaravshan, Ayni, w GBAO - Darvoz, Murgab, Shugnan, w Khatlon - Panj, Jarqala i miasto Kulob).

Rocznie ponad 23.000 matek i noworodków skorzysta z poprawy systemy dostaw wody i systemu sanitarnego, który ostatecznie prowadzi do zmniejszenia śmiertelności niemowląt i matek oraz zachorowalności, "mówi pani Laylee Moshiri,  przedstawiciel UNICEF w Tadżykistanie.

źródło: asia plus

Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2013 11:47