large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżyckie władze zablokowały irańskie radio Radia Sada-ye Khurasan na trzy miesiące. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 27 kwietnia 2013 14:04

Tadżyckie władze zablokowały irańskie radio Radia Sada-ye Khurasan na trzy miesiące.Abdulfayz Atoyev, tadżycki minister spraw zagranicznych poinformował w wywiadzie z portalem Asia Plus, że akredytacje dziennikarskie dla korespondentów Sada-ye Khurasan zostały w dniu 20 kwietnia cofnięte, z powodu prowokacyjnego oświadczenia wydanego przez tę stację radiową. Kwestia przedłużenia akredytacji dla dziennikarzy Sada-ye Khurasan pracujących w Tadżykistanie, będzie rozpatrywana przez najbliższe trzy miesiące- poinformował Atoyev.

Przypomnimy, że w dniu 15 kwietnia, Sada-ye Khurasan zamieściła oświadczenie dostarczone przez lidera Partii Socjaldemokratycznej (SDPT), Rahmatillo Zoirova. Lider SDPT stwierdził, że Chiny podczas przejmowania części tadżyckiego terytorium w ramach podpisanej umowy, wykorzystały sytuację i umieścili swoich żołnierzy znacznie dalej, pozbawiając poprzez to Tadżykistan części terytorium większej aniżeli przewidywały to wcześniej ustalenia.


16 kwietnia, Abdulfayz Atoyev powiedział podczas konferencji w Duszanbe, że oświadczenie Zoirova to "prowokacja". "Jego tezy są całkowicie bezpodstawne", powiedział Atoyev.

Tymczasem Rahmatillo Zoirov powiedział 17 kwietnia, że wywiad, który został opublikowany na stronie internetowej irańskiego Radia Sada-YE Khurasan w dniu 15 kwietnia został wprawdzie udzielony przez niego, ale ponad rok temu. Według niego, ktoś ponownie użył starego wywiadu i połączył go z aktualnymi ćwiczeniami wojskowymi w Khorog w celu destabilizacji sytuacji w kraju i zdyskredytowania władze.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 16:42