large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Obywatele Tadżykistanu, zatrzymani podczas aresztowania muzułmanów w Moskwie zostali zwolnieni. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 08:24

Obywatele Tadżykistanu, zatrzymani podczas aresztowania muzułmanów w Moskwie zostali zwolnieni.Mohammad Egamzod, oficjalny przedstawiciel ambasady Tadżykistanu w Moskwie, poinformował, że 35 obywateli Republiki Tadżykistanu, którzy zostali aresztowani podczas modlitwy w  Centrum Kultury Islamskiej Darul Arqam w Moskwie w dniu 26 kwietnia, zostali zwolnieni po przesłuchaniu. "Komisariat policji w dzielnicy Donskoy w Moskwie przekazała nam pełną listę obywateli Tadżykistanu zatrzymanych podczas piątkowej modlitwy", powiedział Egamzod "Policjanci potwierdzili, że żaden z zatrzymanych Tadżyków nie jest członkiem żadnej z grup islamskich ekstremistów."Przypominamy, że  w ostatni piątek rosyjskie organy ścigania zatrzymały 140 osób, w Centrum Kultury Islamu Arqam Darul w Moskwie. Zatrzymania nastąpiły w ramach poszukiwań islamskich bojowników. Jak podają rosyjskie media, Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) wraz z Federalną Służbą Migracyjną (FMS) przewiozła wszystkich zatrzymanych  na najbliższy posterunek w celu przesłuchania i identyfikacji.

RIA Novosti poinformowała, że według rosyjskich organów ścigania w przeszłości meczet j odwiedziło już kilka osób, które później były zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie ataków terrorystycznych.

Rosyjska opozycja twierdzi, że tego typu aresztowania skierowane są głównie przeciwko nielegalnym imigrantom z poradzieckich republik Kaukazu Południowego i Azji Środkowej, a także w celach propagandowych, aby pokazać, że władze podejmują działania przeciwko islamistom.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 16:42