large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

"Społeczeństwo Obywatelskie" - organizacja zajmująca się prawa człowieka zamknięta decyzją sądu w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 02 maja 2013 16:25

altJak można było zauważyć ostatnimi czasy sytuacja organizacji zajmujących się prawami człowieka w Tadżykistanie nie wygląda najlepiej, co potwierdzały raporty międzynarodowych organizacji takich jak Human Watch czy Amnesty International. Jak poinformowało Radio Liberty w Tadżykistanie wiele się nie zmieniło, gdyż Sąd Okręgowy prowincji Sughd podtrzymał orzeczenie w sprawie zamknięcia pozarządowej organizacji która zajmowała się właśnie obroną praw człowieka.

Lider organizacji „Społeczeństwo Obywatelskie”, Pani Mohiniso Horisova, powiedziała w wywiadzie z Radiem Liberty, że zamierza odwołać się od wyroku

W styczniu sąd w mieście Khujand orzekł, że organizacja Horisovej musi być zamknięta ze względu na użycie niepoprawnego adresu w dokumentach rejestracyjnych oraz niejasno określonej pozycji organizacji. Horisova uważa, że wyrok sądowy jest  umotywowany politycznie.
„Społeczeństwo obywatelskie” działa w Tadżykistanie od 11 lat. Jego działalność koncentruje się na prawach człowieka, kwestiach społecznych oraz inicjowaniu reform prawnych.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 13 maja 2013 16:31