large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżyccy migranci w Rosji jednym z najbardziej narażonych na ataki środowisk, mówi tadżycki RPO PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 02 maja 2013 16:32

Tadżyccy migranci w Rosji jednym z najbardziej narażonych na ataki środowisk, mówi tadżycki RPOPod koniec ubiegłego tygodnia, Tadżycki  Rzecznik Praw Obywatelskich, Zarif Alizoda spotkał się w Petersburgu z przedstawicielami tadżyckich organizacji publicznych które tam działają. Podczas spotkania powiedział, że migranci, którzy przybyli do Rosji w celach zarobkowych należą do grupy najbardziej podatnej na wszelkie ataki ze strony miejscowych.

Jak podaje Agencja Migracji Tadżykistanu uczestnicy spotkania rozmawiali na temat problemów jakie dotykają tadżycką społeczność w Federacji Rosyjskiej oraz sposobów ich rozwiązywania.

Tadżycki Rzecznik Praw Obywatelskich, powiedział, że doskonale zdaje sobie sprawę z problemów tadżyckich imigrantów w Rosji, a także jak podatną na ataki grupą są Tadżycy którzy przybyli do Rosji w poszukiwaniu pracy.

Alizoda powiedział również, że wspólnie z  Rzecznikiem Praw Człowieka w Petersburgu Aleksandrem Shishlovem podpisali w dniu 24 kwietnia umowę o współpracy. Porozumienie to ma na celu poprawę sytuacji w zakresie ochrony praw i interesów tadżyckich imigrantów w Rosji

źródło: asia plus

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2013 17:46