large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Rosji otwarto pierwsze Centrum Tadżyckiej Kultury i Języka Tadżyckiego PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 04 maja 2013 22:42

W Rosji otwarto pierwsze Centrum Tadżyckiej Kultury i Języka TadżyckiegoNa Moscov State Linguistic University otwarto pierwsze w Rosji Centrum Tadżyckiej Kultury i Języka Tadżyckiego. Jak poinformował oficjalny przedstawiciel Ambasady Tadżykistanu w Moskwie, Mohammad Egamzod- uroczystość otwarcia centrum odbyła się w dniu 30 kwietnia 2013r. W otwarciu Centrum Tadżyckiej Kultury i Języka Tadżyckiego uczestniczyli:

Abdulmajid Dostiyev, ambasador Tadżykistanu w Rosji, Irina Khaleyeva rektor Moscov State Linguistic University, Farhod Rahimov, wiceminister edukacji Tadżykistanu, Mahmadyusuf Imomov, kanclerz Uniwersytetu Narodowego Tadżykistanu, a także nauczyciele i studenci z Moscov State Linguistic University  oraz przedstawiciele Tadżyckiej inteligencji i mediów.

Tadżyckie Centrum Kultury powstało w związku z zainteresowaniem studentów tematyką Tadżykistanu, językiem, kulturą oraz historią tego kraju. W związku z tym głównym zadaniem Centrum będzie promowanie tadżyckiej kultury oraz tadżyckiego języka w Rosji, a także dalsza rozbudowa współpracy między instytucjami szkolnictwa wyższego Tadżykistanu i Rosji.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 22:41