large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Fiński minister rozwoju międzynarodowego z wizytą w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 04 maja 2013 22:27

Fiński minister rozwoju międzynarodowego z wizytą w TadżykistanieW ramach swojej pierwszej wizyty w Tadżykistanie, Minister Rozwoju Międzynarodowego Finlandii, Pani Heidi Hautala, przeprowadziła szereg spotkań z przedstawicielami rządu Republiki Tadżykistanu, a także wzięła udział w konferencji "Równość wobec prawa: Dostęp do wymiaru sprawiedliwości w Azji Środkowej, prawa kobiet: prawo i praktyka ". W poniedziałek 29 kwietnia Pani Minister odwiedziła również Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Tadżykistanie.

Podczas pobytu w biurze ONZ,  Pani Heidi Hautala spotkała się z pracownikami biura, którzy poinformował ją o celach, osiągnięciach i wynikach programów ukierunkowanych na rozwój gospodarczy kraju i dobrobytu ludności Tadżykistanu.

Heidi Hautala poświęciła duże zainteresowanie projektowi Europe Wider: Wsparcie handlu w Azji Środkowej, na Kaukazie Południowym i zachodnim państwom WNP, realizowanego wspólnie z centrum UNDP w Bratysławie przy wsparciu Finlandii. Pani Heidi Hautala aktywnie uczestniczyła w dyskusji o przyszłej owocnej współpracy i realizacji wspólnych projektów w dziedzinie handlu i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Republice Tadżykistanu.

Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (ang. UNDP, United Nations Development Programme, fr. Programme des Nations unies pour le développement), agenda ONZ powstała w 1965, która tworzy globalną sieć na rzecz rozwoju. Działania UNDP wspierają pozytywne zmiany w krajach poprzez udostępnianie społeczeństwom wiedzy, doświadczenia oraz środków pieniężnych i intelektualnych. Siedzibą agendy jest Nowy Jork. UNDP działa w 166 krajach, gdzie wspomaga rozwiązywanie globalnych i krajowych problemów rozwojowych. Dzięki pomocy UNDP, kraje rozwijające się mogą w efektywny sposób wykorzystywać otrzymaną pomoc.

źródło: Asia Plus, wikipedia

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2013 19:40