large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

OBWE prowadzi w Tadżykistanie szkolenia mające zwalczać korupcje PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 05 maja 2013 17:11

OBWE prowadzi w Tadżykistanie szkolenia mające zwalczać korupcjeSpecjalne biuro OBWE przeprowadzi szkolenia dla straży granicznej, służby celnej i oraz funkcjonariuszy organów ścigania w sprawie walki z korupcją. Jak poinformowało biuro OBWE w Tadżykistanie, szkolenie będzie składało się z dwóch kursów, z czego każdy potrwa około tygodnia. Pierwsze etapy szkolenia rozpoczęły się już 22 kwietnia. W szkoleniu nadzorowanym przez OBWE weźmie udział czterdziestu pięciu oficerów średniego i wyższego szczebla z Białorusi, Egiptu, Gruzji, Kirgistanu, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Tadżykistanu, Turcji i Ukrainy.

Poszczególne etapy szkoleń będą koncentrować się na identyfikacji rodzajów korupcji, prowadzeniu analizy ryzyka, a także na rozwijaniu umiejętności dochodzeniowych. Uczestnicy szkolenia będą również pracowali przy projektowaniu i wdrażaniu strategii antykorupcyjnych oraz przy dochodzeniach i podejrzeniu korupcji przez funkcjo riuszy innych służb.

"Walka z korupcją powinna być priorytetowym zadaniem w każdym społeczeństwie, w świecie", mówi Julia Klaus, dyrektor Zarządu Granicznego OBWE. "Ufam, że praktyki i modele z jakimi zapoznali się uczestnicy trakcie tego szkolenia pomogą im w codziennej pracy przy zwalczaniu korupcji w ich krajach.”

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 22:41