large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Dostęp do strony Islamskiej Partii Odrodzenia zablokowany PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 05 maja 2013 17:36

Dostęp do strony Islamskiej Partii Odrodzenia zablokowanyPo raz kolejny Tadżyckie władze blokują dostęp do pewnych witryn internetowych obywatelom na terenie kraju. Tym razem w Tadżykistanie ponownie został zablokowany dostęp do strony internetowej Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu (IRP).  W wywiadzie z portalem Asia Plus, przedstawiciel Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu powiedział, że „Strona internetowa IRP została zablokowana już 25 kwietnia, tuż przed obchodami jubileuszowej 40. rocznicy Islamskiej Partii Odrodzenia, kiedy ogłoszono, że impreza będzie transmitowana w Internecie. I chociaż wydarzenia już dawno się skończyły, strona nadal nie jest dostępna dla internautów.”

Od 25 kwietnia strona internetowa może być odwiedzana przez tadżyckich internautów jedynie przy użyciu serwerów proxy, dodał przedstawiciel IRP.

Stowarzyszenie dostawców usług internetowych w Tadżykistanie ani nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło informacjom podawanym przez IRP

Wcześniej władze Tadżykistanu zablokowane dostęp do strony internetowej Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu w dniu na 11 marca. Strona została później odblokowana.  Wówczas szef Agencji ds. Regulacji Łączności, Qadamjon Safiyev powiedział, że strona jest niedostępna z powodów technicznych.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 22:41