large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżyckie władze zaniepokojone niskim poziomem wykształcenia wśród młodzieży PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 05 maja 2013 18:24

Tadżyckie władze zaniepokojone niskim poziomem wykształcenia wśród młodzieżyWładze w Tadżykistanie są bardzo zaniepokojone poziomem wykształcenia młodzieży w kraju, obawy te podziela również Tadżycka Agencja Migracyjna. W związku z tym Tadżyckie Służby Migracyjne wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym w szczególności zwracają uwagę na znaczną liczbę ludności w kraju w porównaniu do możliwości zatrudnienia i liczby miejsc pracy, których w Tadżykistanie jak ocenia agencja, jest mało."Dziesiątki tysięcy tadżyckich co roku wyjeżdża za granicę, głównie do Rosji jako sezonowi pracownicy, ale ponad 50 procent z nich to ludzie nie posiadający wyższego ani nawet średniego wykształcenia," czytamy w oświadczeniu Tadżyckiej Agencji Migracyjnej.

Tadżyckie władze migracyjne zwracają uwagę na konieczność podniesienia poziomu kształcenia obywateli w kraju, a w szczególności osób podróżujących za granicę a ci mogli znaleźć lepsze warunki zatrudnienia.
Jak pisaliśmy niedawno, do problemu odniósł się również prezydent kraju, Emomali Rachmon. Powiedział wówczas, że „Wysoki profesjonalizm, znajomość języków obcych i nowoczesnych technologii, a także rzetelny stosunek do ludzi i Ojczyzny powinny być głównymi kryteriami wyboru i zatrudniania kluczowego personelu”
Źródło: Asia plus

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 22:42