large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tajik Air niechlubnie wśród 10 najgorszych lini lotniczych na świecie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 22 maja 2013 18:35

Tajik Air niechlubnie wśród 10 najgorszych lini lotniczych na świecieBusiness Insider przygotował listę 20 najgorszych linii lotniczych. Tadżyckie państwowe linie lotnicze, Tajik Air, z uzyskanymi 43,3 punktami zajęły niechlubne dziewiąte miejsce na tej liście. Aviation Safety Network (ASN) (strona internetowa, która śledzi wypadki lotnicze, awarie i porwania) informuje, że ostatni poważny śmiertelny wypadek lotniczy miał miejsce w 1997 r. kiedy to w katastrofie zginęli wszyscy 79. pasażerowie i sześciu z siedmiu członków załogi.

Dwa śmiertelne wypadki lotnicze, które miały miejsce w 1993 roku spowodowały śmierć ponad 120 osób.

Najgorszą linią lotniczą na świecie okazuje się być turkmeński krajowy przewoźnik lotniczy z wynikiem 30,8 punktów. Na drugim miejscu znajdują się Sudan Airways (33,3 punktów). Na 3. Ukraine International Airlines (36,3). Za nimi znajdują się kolejno: Uzbekistan Airways (Uzbekistan), Air Koryo (Korea Północna), Bulgaria Air (Bułgaria), Rossija Airline (Rosja), Iceland Express (Islandia), Tajik Air (Tadżykistan). Syryjska narodowy przewoźnik lotniczy, Syrian Air, z 44,8 punktami zajmuje 10 miejsce.

Business Insider ranking 20 najgorszych linii lotniczych na świecie, utworzył w oparciu o najbardziej przykre doświadczenia podczas lotu.

źródło: asia plus

Poprawiony: sobota, 01 czerwca 2013 18:43