large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Trzech Tadżyków zginęło walcząc po stronie Islamskich Rebeliantów w Syrii PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 26 maja 2013 18:48

Trzech Tadżyków zginęło walcząc po stronie Islamskich Rebeliantów w SyriiTadżyckie władze potwierdziły fakt, że obywatele Republiki Tadżykistanu zostali niedawno odnalezieni wśród grupy islamskich rebeliantów walczących w trwającej właśnie wojnie domowej w Syrii. Jak poinformowało Radio Liberty w raporcie opublikowanym na konferencji zatytułowanej "Krajowa Mentalność i świeckość państwa: Problemy kultury i wychowania religijnego" w Duszanbe, Emom Mielikow, rzecznik Państwowego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS), ujawnił 23 maja, że trzech obywateli Tadżykistanu zginęło niedawno podczas walk prowadzonych po stronie islamskich rebeliantów w Syrii.


Radio Liberty poinformowało również o epizodzie który wydarzył się w  sąsiednim Kirgistanie. Dwóch Kirgizów którzy walczyli po stronie islamskich rebeliantów w Syrii zostało sprowadzonych do kraju przez kirgiskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Komitet Kirgistanu ds. Bezpieczeństwa Narodowego poinformował również, że lider społeczności islamskiej w Kirgistanie  został poproszony o zapobieganie radykalnej propagandzie islamu wśród młodzieży.

Takie posunięcie kirgiskich władz, spowodowane jest faktem, że według doniesień w Syrii po stronie islamskich bojowników walczy wielu obywateli Kirgistanu.

źródło: asia plus

Poprawiony: sobota, 01 czerwca 2013 20:02