large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Burmistrz Duszanbe o jedności w Tadżykistanie z okazj Narodowego Dnia Jednościi PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 05 czerwca 2013 15:00

Burmistrz Duszanbe o jedności w Tadżykistanie z okazj Narodowego Dnia JednościiZ okazji Narodowego Dnia Jedności, który obchodzony jest 27 czerwca, na stronie internetowej biura burmistrza Duszanbe opublikowany został artykuł burmistrza Mahmadsaida Ubaidulloyeva na temat czynników, które mogą zagrażać integralności i jedności Tadżykistanu. Według burmistrza, na integralność społeczeństwa i państwa wpływają dzisiaj nie tylko czynniki wewnętrzne ale również zewnętrzne, w tym stosunki międzynarodowe, zagrożenie globalizacji i tak dalej.


"Dzisiaj niektóre siły zewnętrzne wykorzystują swoje możliwości, w tym militarne, do realizacji swoich celów. Zarówno wschodni i zachodnich uczeni zauważają, że społeczeństwo obywatelskie może być tworzone poprzez wiedzę i poszanowanie praw innych osób, a nie przez wywieranie presji i przemocy, " powiedział burmistrz.

Według niego,  w Tadżykistanie nadal istnieją czynniki, które zagrażają jedności narodowej. Wśród nich są zagrożenia środowiskowe, międzynarodowy terroryzm, działalność międzynarodowych grup przestępczych, handel narkotykami a także rosnąca liczba ekstremistów religijnych.

Jak zauważył Ubaidulloyev aby ograniczyć istniejące siły, które nie są zainteresowane jendością i stabilnością w Tadżykistanie trzeba wykorzystać cały potencjał władzy, społeczeństwa obywatelskiego i partii politycznych.

Tadżykistan obchodzi Dzień Jedności Narodowej w dniu 27 czerwca. Szesnaście lat temu, w dniu 27 czerwca 1997 r. zwaśnione strony podpisały w Moskwie ogólny rozejm w sprawie ustanowienia pokoju w Tadżykistanie.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 08 lipca 2013 17:12