large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Niezależna tadżycka stacja telewizyjna będzie nadawać w Rosji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 11 sierpnia 2013 06:50

Niezależna tadżycka stacja telewizyjna będzie nadawać w RosjiDzięki wsparciu przedsiębiorców z Tadżykistanu żyjących i pracujących w Rosji stacja telewizyjna Safo stała się pierwszą niezależną tadżyckojęzyczną stacją telewizycją nadającą na terenie Rosji. Zaczęto nadawać 8 sierpnia o 20:00 czasu moskiewskiego. Początkowo telewizja Safo prowadziła biuletyn informacyjny w języku tadżyckim a godzinę później w rosyjskim.

Rosyjski wydawca, Temur Varqi poinformował, że telewizja  Safo jest nadawana na satelicie Hotbird 11585/27500.

Moskiewski wielki muzułmanin był pierwszą osobą która pogratulowała stacji telewizyjnej. Za nim pospieszyły z gratulacjami znane rosyjskie osoby publiczne a  także założyciel i przewodniczący Islamskiego Komitetu Rosji Geydar Jemal oraz znany rosyjski dziennikarz Maxim Shevchenko.

Przywódca Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu (IRP) Muhiddin Kabiri, przedstawiciel władz Tadżykistanu i znana tadżycka osobistość z kręgów religijnych Mahmoudjon Turajonzoda również przesłali gratulacje.

Według Varqi, Safo zapewni ciągłą transmisję swoich programów. Będzie nadawać programy o sytuacji w Tadżykistanie, Azji Środkowej, Afganistanie i Iranie.

Źródło: Asia Plus

Poprawiony: niedziela, 11 sierpnia 2013 07:04