large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosja ratyfikowała umowę w sprawie przedłużenia pozwolenia na pracę dla obywateli Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 20 października 2013 23:52

Rosja ratyfikowała umowę w sprawie przedłużenia pozwolenia na pracę dla obywateli TadżykistanuDobre wiadomości dla Tadżyków, chcących wyjechać z kraju i podjąć pracę na terenie Rosji. Rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził dokumenty przedłużające okres pobytu tadżyckich imigrantów w Rosji. Odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone do międzyrządowej umowy pomiędzy Tadżykistanem a Rosją w sprawie działalności, pracy i ochrony praw obywateli Tadżykistanu w Rosji i ochrony praw obywateli rosyjskich w Tadżykistanie.

Projekt nowej umowy zapewni wprowadzenie odpowiednich zmian jakie zostały opracowane przez Rosyjską Federalną Agencję Migracyjną w sprawie złagodzenia niektórych ograniczeń rejestracyjnych dla imigrantów tadżyckich przyjeżdżających do Rosji. Umowa w tej sprawie została podpisana w Duszanbe dnia 05 października 2012 .

Obywatele Republiki Tadżykistanu będą mogli uzyskać trzy letnie pozwolenie na pracę w Rosji, zamiast jak to jest obecnie- jednorocznego pozwolenia na pracę.
Poza tym, zgodnie z sugestią strony Tadżyckiej, projekt przewiduje przedłużenie okresu czasowego pobytu pracownika w kraju przyjmującym przez okres trwania zezwolenia na pracę bez wyjazdu z kraju.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 31 października 2013 21:44