large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan przy pomocy Litwy wyeksportuje owoce i warzywa na rynki Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 25 października 2013 21:48

Tadżykistan przy pomocy Litwy wyeksportuje owoce i warzywa na rynki Unii EuropejskiejW dniu 23 października w Duszanbe odbyło się spotkanie w którym uczestniczył Olim Salimzoda , przewodniczący Majlisi Namoyandagon (Niższa Izba Parlamentu Tadżykistanu) oraz przewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych a także Rokas Bernotas, ambasador Litwy w Tadżykistanie. Rzecznik prasowy Majlisi Namoyandagon – Muhammadato, powiedział, że głównym tematem spotkania była współpraca parlamentarna pomiędzy oboma narodami. Podczas negocjacji, litewski ambasador poinformował, że Litwa jest gotowa pomóc Tadżykistanowi eksportować owoce i warzywa na rynek Unii Europejskiej.Podczas spotkania omówiono również szereg zagadnień związanych ze współpracą gospodarczą między Tadżykistanem a Litwą .

Salimzoda poinformował, że wśród głównych dziedzin gospodarki jakie interesują oba państwa i mogą być perspektywiczne dla dwustronnej wymiany handlowej między Tadżykistanem i Litwą  jest turystyka, energia wodna, rolnictwo i transport.

Ze swojej strony , powiedział, że Litwa jest zainteresowana importem tadżyckich suszonych owoców i warzyw. Jak zauważył litewski ambasador: „jeśli tadżyckie suszone owoce i warzywa uzyskają odpowiednie certyfikaty, Litwa zobowiąże się do pomocy przy eksporcie tych towarów na rynki Unii Europejskiej.”

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 11 listopada 2013 07:32