large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Władze w Tadżykistanie chcą ocalić przed wyginięciem panterę śnieżną PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 27 października 2013 21:55

Władze w Tadżykistanie chcą ocalić przed wyginięciem panterę śnieżnąTadżykistan zamierza opracować i przyjąć krajowy program ochrony pantery śnieżnej, która jest zagrożona wyginięciem, poinformował M. Salimov ,doradca szefa Komisji Ochrony Środowiska Tadżykistanu. Salimov w wywiadzie z portalem Asia Plus, dodał, że tadżycka delegacja wzięła udział w Światowym Forum ws. Ochrony Pantery Śnieżnej w stolicy Kirgistanu, Biszkeku.


" Przedstawiciele delegacji Tadżykistanu aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat opracowania odpowiednich regulacji prawnych w sprawie ochrony pantery śnieżnej w regionie Azji Środkowej ," powiedział Salimov.

W dniach 22-23 października przedstawiciele 12 krajów  na terenie których występuje pantera śnieżna i społeczności międzynarodowych ds. ochrony środowiska spotkali się w Biszkeku w Kirgistanie podczas Światowego Forum ws. Ochrony Pantery Śnieżnej, organizowanym wspólnie przez Urząd prezydenta Kirgistanu i Państwową Agencję Ochrony Środowiska i Leśnictwa.

Celem Forum było omówienie sytuacji, przygotowanie nowej globalnej strategii dotyczącej ochrony tych zwierząt i jego siedlisk w krytycznych ekosystemach Azji Środkowej i podjęcie pilnych działań.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 11 listopada 2013 07:32