large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Duszanbe uruchomiono projekt „Bezpieczne Miasto” PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 08 listopada 2013 21:33

W Duszanbe uruchomiono projekt „Bezpieczne Miasto”W czwartek, 31 października prezydent Emomali Rachmon wziął udział w uroczystości uruchomienia funkcjonowania systemu nadzoru ruchu w Duszanbe. Uroczystość odbyła się w gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. System nadzoru ruchu w stolicy Tadżykistanu opiera się na 850 kamerach zainstalowanych w mieście i śledzących ruch samochodów i pieszych.


System nadzoru ruchu, uruchomiony w Tadżykistanie w ramach projektu „Bezpieczne Miasto”, jest częścią „elektronicznego rządu”. Projekt Bezpieczne Miasto składa się z następujących elementów: centrum zarządzania, system monitoringu, policji elektronicznej, a także system "podsłuchów" który zostanie zainstalowany w dwunastu wejściach i wyjściach ze stolicy Tadżykistanu.

Tadżyccy urzędnicy chwalą system za jego potencjał do monitorowania ruchu i rozwiązywania sporów wynikających z wypadków. Tadżyckie organy ścigania poinformowały, że system pomoże również w utrzymaniu porządku na ulicach.

Szacunkowy budżet realizacji projektu wynosi 22 mln USD, z czego 20,9 mln $ pochodzi z kredytu z Chińskiego Exim Bank.  Projekt jest realizowany przez Chńskie przedsiębiorstwo Huawei Technologies Co Ltd.

źródło: asia plus

Poprawiony: sobota, 23 listopada 2013 13:15