large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Włącz zielone światło dla Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 03 grudnia 2013 20:55

Włącz zielone światło dla TadżykistanuNa portalu internetowym polakpotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na projekt wsparcia zatytułowany "Włącz zielone światło dla Tadżykistanu". Projekt ma na celu wsparcie młodych kobiet w w tadżyckim Centrum Podnoszenia Kwalifikacji w Gulszan i zakup sprzętu niezbędnego do pracy i podnoszenia kwalifikacji.


Centrum Podnoszenia Kwalifikacji (CPK) w Gulszan to placówka kształcenia zawodowego położona w pobliżu miasta Aszt w wilajecie sogdyjskim. Powstała w roku 2012 w ramach realizowanego przez naszą Fundację projektu "Uszyjemy swoją przyszłość". Miejsce to jest wykorzystywane nie tylko przez działający w Gulszan Klub Kobiet, ale także przez okoliczne dziewczęta, dla których organizowane są kursy zawodowe. Takie kursy (kroju i szycia, gotowania, haftu komputerowego, etc.) zorganizowane zostały także w ramach tegorocznego projektu "Siła kobiet w Klubach Kobiet".

Realizacja naszego projektu pozwoli placówce szkoleniowej w Gulszan na szybszy rozwój. Dzięki temu kobiety z tej wsi będą miały większe szanse, by ich produkty były bardziej konkurencyjne. A to przełoży się na poprawę sytuacji materialnej ich samych oraz ich rodzin.

Aby im pomóc, chcemy sfinansować zakup... komputerowej maszyny do szycia!

Dzięki stałemu kontaktowi z naszymi tadżyckimi partnerami (organizacją „New Generation”) oraz bezpośredniej współpracy z Klubami Kobiet mamy pewność, że wybrana maszyna do szycia jest tym, co rzeczywiście jest potrzebne. Osoby, które będą jej używać wiedzą, jak wykorzystać możliwości takiego sprzętu. O taką maszynę na pewno będą dbać - aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej. Są odpowiednio przeszkolone i chętne do pracy – maszyna jest dla nich przysłowiową wędką, której same muszą użyć, by poprawić swój los. Jesteśmy przekonani, że są na to gotowe. Pomóżmy im właśnie teraz!

Więcej informacji o projekcie oraz o możliwości wsparcia na: www.polakpotrafi.pl

Poprawiony: piątek, 13 grudnia 2013 11:58