large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Funkcjonariusze rozbili dwie grupy przemytników narkotyków PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 14 grudnia 2013 17:28

Funkcjonariusze robili dwie grupy przemytników narkotykówCentrum prasowe Państwowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS) w dniu 13 grudnia poinformowało o rozbiciu dwóch grup przestępczych zajmujących się przemytem narkotyków z Afganistanu do Tadżykistanu. W wyniku rozbicia gangów, zatrzymano kilka osób oraz przechwycono znaczne ilości narkotyków.

Według informacji Państwowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego wśród aresztowanych pod zarzutem udziału w przemycie i handlu narkotykami są szef Madinai Munavvara- Daler Gadoyev, były oficer straży granicznej- Mahmoudbek Mirzoyev i prywatny przedsiębiorca- Davlatbek Akurzabekov. Podczas zatrzymania funkcjonariusze służb ścigania znaleźli i zarekwirowali około 19 kilogramów haszyszu.

W wyniku kolejnej operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Państwowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego dzielnicy Panj, w prowincji Khatlon udało się odnaleźć i zarekwirować ponad 19 kilogramów marihuany. W wyniki przeprowadzonej akcji i wymiany ognia z przemytnikami zginął jeden z afgańskich handlarzy narkotyków. Funkcjonariuszom udało się ująć i aresztować drugiego z handlarzy, który również okazał się być Afgańczykiem.

źródło: asia plus

Poprawiony: piątek, 27 grudnia 2013 17:49