large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W prowincji Khalton powstało 10 nowych meczetów PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 21 grudnia 2013 18:30

W prowincji Khalton powstało 10 nowych meczetówWedług informacji przekazanych przez Sharifa Abdulhomidova, dyrektora wydziału ds. religijnych w regionie Kulob, w prowincji Khalton w tym roku zostało otwartych aż 10 nowych meczetów, dzięki czemu łączna liczba meczetów w okolicy wynosi teraz 569. Wśród tych meczetów znajduje się siedem meczetów głównych oraz 51 meczetów w których odbywają się cotygodniowe piątkowe modlitwy.

Abdulhomidov powiedział, że najpoważniejszym problemem jest obsadzenie nowo wbudowanych meczetów dobrze wykształconymi imamami. „Ostatni test z wiedzy religijnej, który miał udowodnić zdolność do pracy na stanowisku imama oblało aż 8 osób”, powiedział Abdulhomidov.

Abdulhomidov powiedział również, że funkcjonowanie medresy w dzielnicy Khovaling zostało zawieszone w tym roku, a 178 studentów zostało oddalonych. "Medresa została zamknięta ze względu na niemożność dostarczenia edukacji religijnej na odpowiednim poziomie, a także z powodu dokumentacji technicznej, która nie jest zgodna z wymaganiami prawnymi obowiązującymi w Tadżykistanie.” dodał .

Przy okazji, lokalne władze z tych samych powodów zawiesiły naukę w dwóch innych medresach w Qurghon Teppa, stolicy prowincji Khatlon.

źródlo: asia plus

Poprawiony: sobota, 28 grudnia 2013 18:36