large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tethys Petroleum wycofuje się z Uzbekistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 21:11

Tethys Petroleum wycofuje się z UzbekistanuTethys Petroleum, spółka prowadząca poszukiwania i wydobycie ropy i gazu, koncentrują się na Azji Środkowej i regionie Morza Kaspijskiego w dniu 2 stycznia ogłosiła decyzję o wycofaniu się z Uzbekistanu.  Władze spółki podjęły decyzję o natychmiastowym opuszczeniu Uzbekistanu, z powodu ostatnich zmian w koniunkturze i aktualnej sytuacji politycznej.

Oczekuje się, że całkowity proces wycofania spółki z Uzbekistanu może potrwać nawet do trzech miesięcy, z powodu konieczności wypełnienia wszelkich formalności w sprawie prac na złożu Północny Urtabulak. Władze spółki twierdzą jednak, że dzięki tej decyzji, będzie można teraz skoncentrować się na innych rynkach i skierować swoją działalność poszukiwawczo-wydobywczą ku innym krajom.

Dr David Robson, prezes Tethys powiedział, że firma otrzymała wartą rozważenia propozycje z Gruzji. Ponadto firma zaangażuje się w poszukiwanie złóż zarówno konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych na terenie Kazachstanu i Tadżykistanu.

Tethys było jedną z pierwszych firm, która rozpoczęła  prace przy poszukiwaniu i wydobyciu węglowodorów w  Tadżykistanie.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 22 stycznia 2014 21:16