large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

UE potępia aresztowanie Abdurahima Shukurova PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 14 stycznia 2014 15:49

UE potępia aresztowanie Abdurahima ShukurovaW poniedziałek, 13 stycznia delegacja Unii Europejskiej w Tadżykistanie, w porozumieniu z szefami misji UE w Tadżykistanie, wydała oświadczenie w sprawie niedawnego aresztowania Abdurahima Shukurova, kamerzysty pracującego dla niezależnej agencji informacyjnej Ozodagon.

Delegacja UE w Tadżykistanie jest głęboko zaniepokojona niedawnym aresztowaniem  i doniesieniami o biciu Abdurahima Shukurova.

"Wyrażając zadowolenie z jego zwolnienie z aresztu, Delegacja UE wzywa władze Tadżykistanu do zapewnienia szybkiego i dokładnego zbadania sprawy tak , aby sprawcy mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności. "

"Delegacja UE wzywa rząd Tadżykistanu do podjęcia wszelkich niezbędnych działań zgodnie ze swoimi zobowiązaniami międzynarodowymi w celu zapewnienia możliwości dla dziennikarzy, aby ci bez zastraszania ze strony władz mogli wykonywać swoje obowiązki zawodowe ..”

"Delegacja UE wyraża dalszą gotowość do współpracy z władzami Republiki Tadżykistanu , aby wspierać rozwój wolności mediów w Tadżykistanie."

Abdurahim Shukurov został zwolniony 26 grudnia w wyniku protestów lokalnych organizacji medialnych. W areszcie spędził jeden dzień. Abdurahim Shukurov został pobity przez policjantów i zatrzymany w dniu 25 grudnia podczas filmowania na zewnątrz sali  w której odbywał się proces Zayda Saidova.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2014 15:52