large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Imamowie otrzymają podręcznik z tematami kazań dla wiernych PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 15 stycznia 2014 16:25

Imamowie otrzymają podręcznik z tematami kazań dla wiernychImamowie przewodniczący piątkowym modlitwom w największych meczetach w Tadżykistanie otrzymali od Komisji Spraw Religijnych opracowane przez rząd podręczniki. Według Komisji Spraw Religijnych, 300-stu stronnicowe podręczniki zawierają 45 tematów jakie imamowie powinni poruszyć podczas swoich przemówień na piątkowych modlitwach w meczetach.


"Podręcznik będzie dystrybuowany do 366 centralnych i piątkowych meczetów w całym kraju," informuje Abdurahim Kholiqov, szef Komisji Spraw Religijnych.

Kholiqov twierdzi, że ustalone tematy kazań nawiązują do szerzenia pokoju i tolerancji.

W Tadżykistanie znajduje się obecnie 3567 meczetów, w których modlitwy odbywają się 5 razy dziennie, 366 meczetów tzw. „piątkowych” ( większe obiekty w których odbywają się cotygodniowe, piątkowe modlitwy), 47 meczetów centralnych  oraz  Ismaili Jamatkhona (miejsce kultu).

Według opublikowanych przez Komisję Spraw Religijnych danych, tylko w zeszłym roku w Tadżykistanie wybudowanych zostało 135 nowych meczetów, w tym 3 centralne, 10 piątkowych 122 przeznaczonych do codziennych modlitw.

źródło: asia plus

Poprawiony: piątek, 31 stycznia 2014 16:29