large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycka mniejszość w Kirgistanie wzywa do pokoju PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:27

Tadżycka mniejszość w Kirgistanie wzywa do pokojuStowarzyszenie etnicznych Tadżyków w Kirgistanie złożyło wysłało do rządu Tadżykistanu i Kirgistanu publiczne wezwanie do pokoju.  List, który został wysłany do przywódców obu państw został również opublikowany przez kirgiską gazetę „Vecherniy Bishkek.


"Rząd Kirgistanu dał nam możliwość utrzymania i rozwoju naszego języka, kultury i tradycji. Mniejszość Kirgiska dzięki zrównoważonej polityce dotyczącej grup etnicznych również żyje spokojnie w Tadżykistanie.", czytamy w liście .

"Zdajemy sobie sprawę, że jako spuściznę po ZSRR otrzymaliśmy pewne nierozwiązane do tej pory problemy, a także że problemy dotyczące spornych obszarów nie są problemami łatwymi do rozwiązania. Jesteśmy jednak pewni, że droga negocjacji jest jedyną słuszną drogą na wyjście z obecnej sytuacji."

Stowarzyszenie Tadżyków w Kirgistanie wezwało w liście narody Kirgistanu i Tadżykistanu do tolerancji .

Przypominamy, że w wyniku ostatniej wymiany ognia na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu, w wyniku której ranni zostali pogranicznicy oby państw, sytuacja pomiędzy tymi krajami zaogniła się.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: sobota, 01 lutego 2014 09:34