large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie Tadżyckich i Rosyjskich środowisk biznesowych w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 22 stycznia 2014 09:40

Spotkanie Tadżyckich i Rosyjskich środowisk biznesowych w DuszanbeW dniu 22 stycznia 2013 roku w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe odbyło się 12. posiedzenie Tadżycko - Rosyjskiej Międzyrządowej Komisji ds. Handlu i Współpracy Gospodarczej. Równolegle w Duszanbe odbywała się konferencja: „Rosja-Tadżykistan- dialog biznesu.”


Spotkanie przyciągnęło ponad 30 osób, które omawiały kwestie przyciągania inwestycji i sposoby wzmocnienia partnerstwa biznesowego między dwoma krajami .

Oczekuje się, że konferencja zaskutkuje podpisaniem wielu dokumentów w sprawie współpracy międzynarodowej.

Na chwilę obecną w Tadżykistanie działa 125 – tadżycko-rosyjskich przedsiębiorstw ; piętnaście z nich rozpoczęło działalność w ciągu ostatnich trzech lat. Większość tadżycko-rosyjskich spółek posiada siedziby w Duszanbe lub w miastach północnej prowincji Sughd.

W 2013 r., wzajemna wymiana handlowa pomiędzy Tadżykistanem a Rosją wyceniona została na około 1,029 miliarda dolarów, co stanowiło jednak spadek o około 3,5% w stosunku do roku 2012.

Rosja jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Tadżykistanu. W zeszłym roku Rosja była odpowiedzialna 10,6 % całkowitego eksportu 22 % całkowitego importu z i do Tadzykistanu.

źródło: asia plus

Poprawiony: sobota, 01 lutego 2014 09:51