large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

9-letni chłopiec z Tadżykistanu walczy po stronie bojowników w Syrii PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 24 stycznia 2014 09:51

9-letni chłopiec z Tadżykistanu walczy po stronie bojowników w SyriiWedług artykułu autorstwa Ramiego Suwaida, zamieszczonego na łamach niezależnej arabskiej gazety internetowej „Elaph”, w walkach w wojnie domowej w Syrii po stronie sił antyrządowych bierze udział Ahmad, 9 -letni chłopiec z Tadżykistanu.


Według artykułu, po za swoim ojczystym językiem tadżyckim, Ahmad mówi również po turecku, arabsku i rosyjsku. Jego głównym zadaniem jest rola tłumacza pomiędzy bojownikami pochodzącymi z Czeczeni, Turcji i innych krajów arabskich.

Według autora artykułu, Ahmad w wolnym czasie spędza czas jak przystało na jego wiek, bawiąc się i grając z rówieśnikami.

W artykule napisano, że praktyki wykorzystywania dzieci w wojnie domowej w Syrii są dość powszechne. W wielu regionach Syrii znajdują się podobno specjalne obozy szkoleniowe, w których szkolone są dzieci.

Przypominamy, że Sąd Najwyższy w Tadżykistanie w zeszłym miesiącu skazał pięciu obywateli tego kraju na dwa lata pozbawienia wolności jako karę za udział w walkach po stronie bojowników w syryjskiej wojnie domowej.

źrodło: asia plus

Poprawiony: sobota, 01 lutego 2014 09:55