large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Powstrzymanie przemytu paliwa z Kirgistanu problemem tadżyckich władz PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 01 lutego 2014 19:56

Powstrzymanie przemytu paliwa z Kirgistanu problemem tadżyckich władzPierwszy zastępca szefa Służby Celnej w Tadżykistanie, Nematjon Rahmatov, powiedział, że wątpliwym jest całkowite zatrzymanie przemytu produktów naftowych z Kirgistanu do Tadżykistanu. Przemyt paliwa oraz innych produktów naftowych z Kirgistanu, jest problemem z którym władze starają się walczyć już od dłuższego czasu.

"Ilość przemycanych z Kirgistanu do Tadżykistanu produktów naftowych znacznie zmalała, gdyż Rosja rozpoczęła eksport bezcłowych produktów naftowych do Tadżykistanu. Jednakże przemyt nie został zlikwidowany całkowicie” powiedział w dniu 23 stycznia w Duszanbe Nematjon Rahmatov.

"Powodem przemycania produktów naftowych są różne wysokości podatków, które są wykorzystywane przez nieuczciwych handlarzy bazujących na różnicach w opłatach akcyzowych w celu wzbogacenia się.” powiedział tadżycki urzędnik.
W Tadżykistanie, podatek akcyzowy od tony importowanej benzyny lub nafty wynosi 50,00 euro , podczas gdy w Kirgistanie nie przekracza 17,00 USD.

Akcyza na tonę importowanego oleju napędowego w Tadżykistanie wynosi 6,60 Euro, a w Kirgistanie 4,40 USD.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 20:04