large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Muhiddin Kabiri na 27. Międzynarodowej Konferencji Jedności Islamu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 01 lutego 2014 20:10

Muhiddin Kabiri na 27. Międzynarodowej Konferencji Jedności IslamuMuhiddin Kabiri, lider Islamskiej Partii Odrodzenia, pełniący również obowiązki posła w Niższej Izbie Parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon), wziął udział w 27. Międzynarodowej Konferencji Jedności Islamu, która odbyła się w stolicy Iranu, w Teheranie w dniach 17-19 stycznia.


W oświadczeniu zaprezentowanym podczas konferencji, Muhiddin Kabiri rozwodził się na temat problemów  przed którymi stoi świat muzułmański oraz na temat świata bez przemocy. Lider Islamskiej Partii Odrodzenia powiedział, że choć islam jest religią pokoju, miłości, dialogu i porozumienia , fakt, że kraje islamskie zamieniły się w ogniska wojny i niestabilności budzi poważne obawy.

Kabiri powiedział, że morderstwa i przemoc wśród muzułmanów stały się powszechną praktyką.
"Niestety, są osoby w świecie muzułmańskim, którzy  wykorzystując którzy pod maską Islamu, wykonują wyroki śmierci na innych muzułmanach ... ", powiedział Kabiri.

Kabiri podkreślił również, że kiedy umiarkowane siły stracą inicjatywę, ekstremiści są chętni by zająć ich miejsce.
„W wyniku tego świat muzułmański staje się ofiarą przemocy i morderstw. Dzisiaj świat muzułmański jest w potrzebie odzyskania sił utraconych w wyniku przemocy i wojny bratobójczej . Wierzę, że nasza jedność i braterstwo są najlepszym lekarstwem na te rany ...", powiedział Kabiri.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 20:16