large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Problemy z przekroczeniem kirgisko-kazachskiej granicy dla Tadżyków PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 01 lutego 2014 20:17

Problemy z przekroczeniem kirgisko-kazachskiej granicy dla TadżykówTadżycka Ambasada w Biszkeku poinformowała, o otrzymaniu wielu skarg od obywateli Tadżykistanu, którzy mają problemy w przekroczeniu Kirgisko-Kazachskiej granicy. Całą sprawę potwierdził w rozmowie z portalem Asia Plus, Ambasador Tadżykistanu w Kirgistanie, Olim Rahimov.


"Ostatnio, para, która wracała z Moskwy miała problemy przy przekraczaniu granicy pomiędzy Kirgistanem i Kazachstanem. Kobieta jest obywatelką Kirgistanu, a jej mąż jest obywatelem Tadżykistanu. Kirgiska straż graniczna, poinformowała kobietę, że może przekroczyć granice, podczas gdy jej mąż nie uzyskał takiego pozwolenia. W tym samym dniu, młoda kobieta z Tadżykistanu również nie uzyskała pozwolenia na przekroczenie granicy Kazachsko-Kirgiskiej.", powiedział Ambasador Rahimov.

" Poza tym, ostatnio zdarzyła się sytuacja, kiedy kirgiscy pogranicznicy odmówili ośmiu obywatelom Tadżykistanu możliwości przekroczenia kirgisko-kazachskiej granicy. Nasz konsul udał się na miejsce i po długich negocjacjach siedmiu Tadżyków uzyskało pozwolenia na przekroczenie granicy. Wczoraj dwóch innych Tadżyków miało problemy na tej samej granicy.” powiedział Ambasador.

Tadżycki Ambasador, powiedział, że pogranicznicy nie potrafili jasno wyjaśnić powodów, według których Tadżycy nie mogą przekroczyć granicy, zasłaniając się faktem, że problem ten leży po za ich kompetencjami. Najprawdopodobniej problemy generowane przez kirgiskich pograniczników mają swoje źródło w ostatnich wydarzeniach na tadżycko-kirgiskiej granicy.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 20:22