large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Lokalna młodzież stworzy jednostkę OMON w Górskim Badachszanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 02 lutego 2014 22:46

Lokalna młodzież stworzy jednostkę OMON w Górskim BadachszanieFayzullo Nozimov, szef biura Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Górskim Badachszanie poinformował, że w przyszłości specjalna jednostka policji OMON w Górskim Badachszanie składać się będzie wyłącznie z miejscowej młodzieży, a liczebność jednostki zostanie zwiększona z 30 do 100 żołnierzy.

Jak powiedział Fayzullo Nozimov, nowe wojsko zastąpi ograniczoną liczbę funkcjonariuszy OMON, którzy pochodzą z innych regionów kraju, a  którzy zostali tymczasowo wysłani do  Khorog w 2012 r. w celu ustabilizowania sytuacji społeczno-politycznej.

"Obecna sytuacja społeczna i polityczna w Khorog została w pełni ustabilizowana i nie ma już konieczności utrzymywania funkcjonariuszy OMON z innych regionów kraju w tym mieście," powiedział Nozimov.

Szef biura MSW w Autonomicznym Regionie Górskiego Badachszanu, powiedział również, że policja jest w stanie utrzymywać porządek publiczny w Khorog i okolicach na własną rękę.

Według władz w Górskim Badachszanie, inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pozwoli na zmniejszenie bezrobocia wśród miejscowej młodzieży, podczas gdy oszczędności pozwolą na zwiększenie finansowania lokalnej policji i poprawę warunków pracy dla miejscowych policjantów.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 23:03