large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan zaproszony na Expo 2017 w Astanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 02 lutego 2014 22:51

Tadżykistan zaproszony na Expo 2017 w AstaniePrzewodniczący Tadżyckiej Izby Handlu i Przemysłu ( CCI ) Sharif Said spotkał się w dniu 28 stycznia z ambasadorem Kazachstanu w Tadżykistanie,  Agybaiem Smagulovem. Według opublikowanej informacji prasowej, Panowie omówili zagadnienia związane z rozwojem współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami.


Sharif Said wyróżnił sektory, takie jak energetyka, transport i rolnictwo jako dziedziny, które mogą napędzać współpracę gospodarczą pomiędzy Tadżykistanem i Kazachstanem.

Dyplomaci dyskutowali także o dostarczaniu wysokiej jakości warzyw, owoców, miodu i suszonych owoców z Tadżykistanu do Kazachstanu oraz o dostawie wysokiej jakości nasion z Kazachstanu do Tadżykistanu.
Said i Smagulov uznali za konieczność rozszerzenia współpracy przy realizacji projektów mających na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości , w tym małych i średnich przedsiębiorstw  w Tadżykistanie.

Kazachski dyplomata, powiedział również, że w 2017 roku Astana będzie gospodarzem Expo 2017 i zaprosił Tadżykistan do udziału w tej międzynarodowej imprezie. Kazachski ambasador powiedział również, że wielu tadżyckich obywateli może znaleźć pracę przy budowie kompleksów i pawilonów które mają służyć podczas Expo.

Jednym z motywów przewodnich Expo 2017 w Astanie ma być energetyka. Kazachstan jest eksporterem gazu ziemnego i ropy naftowej. Organizatorzy spodziewają się pięciu milionów gości.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 23:03