large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżyckie Koleje Państwowe kontynuują modernizację taboru PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 04 lutego 2014 17:36

Tadżyckie Koleje Państwowe kontynuują modernizację taboruOstatnio pisaliśmy o tym, że Tadżykistan znalazł się w gronie 10 najciekawszych turystycznie państw świata. Kiedy więc zdecydujecie się w końcu zawitać do Azji Środkowej i odwiedzić Tadżykistan warto wypróbować tutejsze pociągi. Jest ku temu dobra okazja, gdyż Tadżyckie Koleje Państwowe już od pewnego czasu uzupełniają i modernizują swój tabor kolejowy.


Jak poinformował na konferencji prasowej, prezes Tadżyckich Kolei Państwowych, Amonullo Hukumatullo: w zeszłym roku Tadżyckie Koleje Państwowe nabyły 150 wagonów towarowych, 15 wagonów osobowych, trzy lokomotywy spalinowe i dwa wagony restauracyjne.

Po za zakupami nowych wagonów i lokomotyw, ze starych, używanych od lat wagonów wybrano i wyremontowano aż 35 wagony pasażerskie i 50 wagonów pasażerskich.

Całkowity tabor Tadżyckich Kolei Państwowych składa się więc obecnie z 2269 wagonów towarowych, 441 wagonów pasażerskich i 56 lokomotyw spalinowych.

Całkowita długość połączeń kolejowych w Tadżykistanie wynosi już ponad 950 km, z tego, 680 km to główne linie kolejowe. Obecnie istnieje ponad 30 dworców kolejowych.

Tadżyckie Koleje Państwowe oferują trzy połączenia na linii Tadżykistan - Rosja (Duszanbe-Moskwa, Kulob-Moskwa, a Khujand-Saratowie) i trzy połączenia krajowe (Duszanbe-Khujand, Duszanbe-Pakhtaobod i Qurghon Teppa-Kulob).

Źródło: Asia plus

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 17:38