large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Szkolenia dla funkcjonariuszy granicznych patrolujących granicę z Afganistanem PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 05 lutego 2014 16:28

Szkolenia dla funkcjonariuszy granicznych patrolujących granicę z AfganistanemWładze w Tadżykistanie dostrzegając potrzebę wzmocnienia granicy z Afganistanem postawiły na dodatkowe szkolenia dla funkcjonariuszy straży granicznej. W dniu 31 stycznia 2014 roku zakończył się dwutygodniowy kurs zimowy realizowany przez Organizacje Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Jak podaje biuro OBWE w Tadżykistanie, w specjalnym zimowym kursie udział wzięło 15 funkcjonariuszy straży granicznej pochodzących głównie z oddziałów granicznych na granicy Tadżykistanu z Afganistanem. Szkolenie odbyło się w górzystym terenie w Khoja Obigarm (2000m n.p.m.), około 50 km na północ od Duszanbe.

Celem było szkolenia było zaznajomienie pograniczników z nowymi sposobami ochrony granic i obszarów górskich w warunkach zimowych, a także nauka szybkiej oceny zagrożenia lawinowego na patrolowanym obszarze.

„Utrzymanie bezpieczeństwa na granicy Tadżykistanu z Afganistanem w nadchodzących latach będzie miało podwyższony priorytet, a sposobem skutecznego zarządzania granicami jest odpowiednie ich patrolowanie.”, powiedział Markus Mueller, dyrektor biura OBWE w Tadżykistanie.

Źródło Asia plus

Poprawiony: sobota, 15 lutego 2014 16:32