large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Autostrada Khorog-Duszanbe zawalona przez lawinę PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 05 lutego 2014 16:32

Autostrada Khorog-Duszanbe zawalona przez lawinęDuże opady śniegu w dniu 3 lutego w Tadżykistanie spowodowały lawinę w pobliżu wsi Kurgovad w Górskim Badachszanie, co zaskutkowało zablokowaniem jednej z głównych dróg w tym regionie. Jak poinformowało Ministerstwo Transportu lawina spowodowała zasypanie śniegiem głównej autostrady łączącej Duszanbe ze stolicą Górskiego Badachszanu, Khorog.


Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Tranposru, lawina spowodowała zasypanie autostrady na odcinku 25 metrów, jednak problemem w przywróceniu ruchu na autostradzie jest grubość warstwy śnieżnej zalegającej na drodze, która wynosi aż pięć metrów.

Tadżyckie władze wydały oficjalną prośbę do wszystkich osób przebywających na terytorium Tadżykistanu o powstrzymanie się od zbędnych podróży do obszarów górskich.

Orif Nozimov ,rzecznik Komitetu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i Obrony Cywilnej ( CES ) poifnormował, że wszystkie regionalne agencje zarządzania kryzysowego z powodu ostatnich opadów śniego zostały postawione w stan gotowości/.

Źródło: Asia plus