large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kolejny przetarg na eksploatacje złoża srebra Konimansuri Kalon PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 07 lutego 2014 19:25

Kolejny przetarg na eksploatacje złoża srebra Konimansuri KalonRząd w Tadżykistanie nadal przygotowuje dokumenty do ogłoszenia finalnego przetargu na eksploatacje największych odkrytych złóż srebra w tym kraju, powiedział dziennikarzom Qodir Qosim, przewodniczący Państwowego Komitetu ds. Inwestycji. „Mamy nadzieje na zakończenie wszystkich prac i wyłonienie zwycięzcy przetargu przed 2015 rokiem,” powiedział Qosim.

Przetarg na eksploatacje złoża Konimansuri Kalon został ogłoszony w listopadzie 2009 r., a 2 marca 2010 r. rząd wybrał cztery firmy spełniające warunki.
Po pewnym czasie swoje propozycje zrealizowania przedsięwzięcia wycofało 3 firmy, a GosKomInvest poinformował, że nie jest możliwe osiągnięcie porozumienia z konsorcjum Glencore International, w związku z czym należy rozpisać kolejny przetarg.

Złoże rud srebra Konimansuri Kalon znajdujące się  w prowincji według wstępnych szacunków zawiera około 70 000 ton srebra. Eksperci oceniają, że znajduje się tam około 1 miliard ton rudy, z czego w jednej tonie rudy znajduje się 49 gramy srebra.

Władze w Tadżykistanie wiążą spore nadzieje ze złożem i oczekują, że zyski ze sprzedaży srebra oraz towarzyszącego cynku i ołowiu pozwolą na wzmocnienie tadżyckiej gospodarki.

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 17 lutego 2014 19:37