large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie Rachmona i Putina w Soczi PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 09 lutego 2014 19:56

Spotkanie Rachmona i Putina w SocziPrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, który 6 stycznia udał się na ceremonie otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w rezydencji Bocarov Ruchey spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W komunikacie prasowym dotyczącym spotkania, możemy przeczytać, że panowie poruszali kwestie współpracy pomiędzy Tadżykistanem a Federacją Rosyjską.

Obaj prezydenci podkreślili znacznie międzyrządowych umów dotyczących współpracy wojskowej i technicznej, dostaw rosyjskich bezcłowych produktów naftowych a także dzierżawy terenu dla rosyjskiej bazy wojskowej w Tadżykistanie.

Przedstawiciele obu państw zgodzili się co do potrzeby pogłębienia wspólnej polityki i współpracy w zakresie gospodarki, bezpieczeństwa i współpracy humanitarnej.

Rachmon i Putin wymienili także poglądy na temat wielu kwestii międzynarodowych i regionalnych będących przedmiotem wzajemnego zainteresowania .

Po zakończeniu negocjacji , tadżycki minister spraw zagranicznych Sirojiddin Aslov i jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow podpisali protokół w sprawie warunków i czasu funkcjonowania  dla rosyjskiej bazy wojskowej w Tadżykistanie.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 19:59