large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wierni w Tadżykistanie przeciwko związkom homoseksualnym PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 10 lutego 2014 20:09

Wierni w Tadżykistanie przeciwko związkom homoseksualnymLider Tadżyckiej Rady Ulemas ( Rada Islamskich Duchownych), jasno wyraził stanowisko jakie winni przyjąć muzułmanie w stosunku do homoseksualizmu i par homoseksualnych. Jak powiedział muzułmański przywódca, wszyscy muzułmanie powinni unikać osób o orientacji homoseksualnej, w przeciwnym wypadku w dniu Sądu Ostatecznego czeka i „straszna kara”.

Podczas przemowy w trakcie piątkowej modlitwy w dniu 7 stycznia w Wielkim Meczecie w Duszanbe, Saidmukarram Abdukodirzoda wezwał również wszystkich muzułmanów do wychowywania swoich dzieci w taki sposób, aby podążały właściwą drogą, aby unikały grzesznych zachowań.

Mułłowie w innych meczetach w Tadżykistanie otrzymali od Tadżyckiego Komitetu ds. Religijnych list z prośbą o omówienie podczas swoich kazań kwestii „nietradycyjnych stosunków seksualnych”.

Tadżykistan i inne kraje byłego Związku Radzieckiego, zalegalizował stosunki homoseksualne w 1990 roku, lecz społeczeństwo w tych krajach bardzo często daje wyraz swojemu wrogiemu nastawieniu wobec gejom i lesbijkom.

W zeszłym miesiącu w Kirgistanie, Wielki Mufti Maksat Hajji Toktomushev wydał fatwę zabraniającą stosunków homoseksualnych.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 20:11